Metodyka projektowa

Około 75% studentów nie chodzi na wykłady. Dlaczego? Ponieważ uważają, że wszystkiego mogą się nauczyć od Wujka Googla i od Cioci Wikipedii. Rzeczywiście, z Internetu można nauczyć się naprawdę dużo, gdyż mając do niego dostęp, możemy się czuć jak w ogromnej, multimedialnej bibliotece. Ale korzystając z Internetu nie nauczymy się umiejętności, które powinny charakteryzować nowoczesnego inżyniera: kreatywności, pracy w zespole, umiejętności grupowego rozwiązywania nietrywialnych problemów.

INFOX oferuje Wam nowe podejście do nauczania. Wdrażamy elementy metod PBL (Project Based Learning) oraz DT (Design Thinking).

Metoda Project Based Learning została opracowana ponad sto lat temu (w 1897) przez Johna Dewey'a. W centrum znajduje się nietrywialny problem, który studenci poznają na pierwszych zajęciach. Przez cały semestr, studenci podzieleni na kilkoosobowe zespoły zdobywają wiedzę, która jest im potrzebna aby rozwiązać problem. Każdy zespół jest wspierany przez opiekuna, który wspomaga studentów w uczeniu się i rozwiązywaniu zadania.

Z kolei metoda Design Thinking, opracowana w latach 60tych dwudziestego wieku, jest z powodzeniem stosowana m.in. w Harvard Business School, czy Stanford University. Metoda Design Thinking, czyli "myślenie projektowe" opiera się na rozwijaniu kreatywności i poszukiwaniu innowacyjnych, nietrywialnych rozwiązań problemu.